Lokalizacja
Dormowo działki nr 121/1 ; nr 12
Głażewo działki nr 132/1; nr 28/1 oraz nr 50
Gralewo działka nr 23/3
Mniszki działka nr 10/6
Opis projektu
Projektem objęto wioski gminy Międzychód: Dormowo, Głażewo, Gralewo i Mniszki.
Wioski są blisko siebie położone; mieszkańcy należą do jednej parafii (Kamionna), co również sprzyja wzajemnym kontaktom.
Główne cele projektu to zintegrowanie działań podejmowanych przez sołectwa czterech wiosek w zakresie rozwoju obiektów służących mieszkańcom; wzmocnienie życia wspólnotowego społeczności wiejskiej poprzez zachęcenie mieszkańców do współudziału w realizacji inicjatyw obywatelskich.;
stworzenie ogólnodostępnej bezpiecznej, bezpłatnej strefy sportowo-rekreacyjnej dla mieszkańców, szczególnie dla dzieci.
Podczas realizacji projektu zostaną podjęte następujące działania w poszczególnych wioskach:
1. Dormowo – utwardzenie dróg na terenie wsi prowadzących do obiektów użytkowanych przez mieszkańców.
2. Głażewo –
a) zakup projektu drogi przy Sali Wiejskiej
b) doposażenie placu zabaw dla dzieci
c) zbudowanie tablicy ogłoszeń
3. Gralewo – doposażenie placu zabaw dla dzieci.
4. Mniszki - budowa placu zabaw dla dzieci.
Uzasadnienie
Poprawa infrastruktury drogowej umożliwi bezpieczny dojazd do obiektu służącego mieszkańcom Dormowa jako miejsca spotkań, imprez rekreacyjnych.
Projekt drogi przy Sali Wiejskiej w Głażewie (użytkowanej na co dzień przez wielu mieszkańców) to pierwszy etap prowadzący do poprawy jej stanu oraz utworzenia parkingu i chodnika w pobliżu sali. Zmieni to pozytywnie wizerunek obiektu, w którym organizuje się wiele imprez okolicznościowych, prowadzi świetlicę środowiskową oraz wynajmuje na potrzeby mieszkańców.
Zakup dodatkowych elementów na plac zabaw zwiększy jego atrakcyjność i stworzy dzieciom dodatkowe możliwości zabawy i rozwoju.
Tablica ogłoszeń umożliwi lepszy przepływ informacji między sołtysem i mieszkańcami wsi.
Plac zabaw w Gralewie ma szansę stać się miejscem pierwszej aktywności fizycznej dla dzieci oraz w znaczący sposób poprawić estetykę przestrzeni publicznej wsi.
Na terenie wsi Mnichy i Mniszki nie ma placu zabaw, gdzie dzieci mieszkańców